ZNOWU BIEGAMY !

Jak co roku, również w aktualnym – pandemicznym 2021 dzięki uporowi, zdecydowaniu i dyscyplinie nasz Klub Sportowy Aktywne Choszczno przy współudziale i pomocy Nadleśnictwa Głusko, Leśnictwa Jaźwiny oraz Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Orientacji Sportowej organizuje 3 i 4 rundę XXVIII Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację.
W najbliższą sobotę 24 kwietnia 2021 na pięknych terenach Drawieńskiego Parku Narodowego – okolice Sówki i Jaźwiny odbędzie się bieg ŚREDNI czyli na średnim dystansie, a następnego dnia w niedzielę 25 kwietnia 2021 bieg KLASYCZNY.
Biegacze będą rywalizować indywidualnie i osobno w każdej rundzie.
Dla niektórych zawody te będą sprawdzianem aktualnej formy i szansą na rywalizację, dla innych będzie to kolejny kontakt z tego typu dyscypliną sportową, która zdobywa coraz większą popularność w naszym mieście, a jeszcze inni potraktują to może jako swoistą ciekawostkę i przerywnik w szarzyźnie dnia codziennego oraz okazję do wytopienia kilku szklaneczek tłuszczu zmagazynowanego zimą.
Nie dyskryminujemy nikogo ze względu na wiek, dlatego też udział w pokonywaniu atrakcyjnie zaplanowanych tras przewidziany jest zarówno dla przedszkolaków z rodzicami jak i dla 40-lenich dziadków, nie wspominając o 50-cio i 60-cio letniej młodzieży.
Pewne perturbacje i siły nieczyste spowodowały spore opóźnienie w informacji o tej imprezie, dlatego czasu na zapisy jest niewiele – raptem 4-5 dni, włącznie z sobotą i niedzielą.
Koszty udziału nie są wygórowane, raz na jakiś czas można „zaszaleć” i zamiast „na tacę” przeznaczyć trochę zaskórniaków na sportową fanaberię.
Po zawodach będzie oczywiście czas na uzupełnienie masy, czyli ognicho z kiełbachami ociekającymi dietetycznym tłuszczem i okraszonymi musztardą sarepską lub bioketchupem. Co prawda pokarm będzie zapewniony, lecz mądrzejsi doświadczeniem ostatnich lat proponujemy zabrać dodatkową wałówkę z domu aby nie dopuścić do krzyków i kłótni o „ostatnie pętko” – od przybytku głowa nie zaboli, ewentualnie brzuch.
ważne informacje zawieraja się pod linkiem http://sobmark.info.pl/2021/mpik/index.htm
 zapraszamy do lektury.
Do zobaczenia na imprezie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii aktywne choszczno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *