O KLUBIE

Nasze założenia

Inicjatywa założenia Stowarzyszenia „Aktywne Choszczno” ma na celu upowszechnianie biegania, Nordic Walking, a także popularyzację biegów na orientację.

Zapraszamy wszystkich biegaczy i „patyczaków” bez względu na wiek, staż czy zaawansowanie techniczne do wstąpienia w nasze szeregi. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Liczą się tylko chęci i pozytywne nastawienie!

Swoją pasją pragniemy „obudzić” w Was, drzemiący sportowy potencjał
i ducha rywalizacji. Nasze stowarzyszenie skierowane jest do zapaleńców biegania
i sympatyków chodzenia. Zarówno dużych, jak i małych oraz do osób, które chcą, ale nie chcą i dla chcących, ale nieumiejących.

Proponujemy Wam aktywne spędzanie wolnego czasu z wielu powodów

– „Po pierwsze Primo” – dla przyjemności;
– „Po drugie Primo” – dla prawdziwej przyjemności;
– „Po trzecie Primo – Ultimo” – dla WIELKIEJ PRZYJEMNOŚCI.
Także dla satysfakcji, ambicji, kondycji i żeby wgrywać.  A co ważne – to prosty i tani sposób na aktywność ruchową!

Aktywne Choszczno w pigułce

Wszystko zaczęło się od spacerów i biegania na trasie wokół choszczeńskiego jeziora „Kluki”. W miarę upływu czasu sport niepostrzeżenie wkradł się w życie kilkunastu osób i na stałe zagościł w ich rozkładzie dnia. Mijanie, wyprzedzanie, robienie „dobrych” czasów dało do myślenia garstce biegaczy i chodziarzy, którzy zaczęli snuć plany o stworzeniu grupy biegowej połączonej z kijami.
Jak powiedzieli, tak zrobili. Po niedługim czasie postanowili sformalizować swoją działalność i w dniu 18.02.2016r. założyli Stowarzyszenie Klub Sportowy Aktywne  Choszczno.

Dzisiaj Klub skupia miłośników biegania, Nordic Walking i biegów na orientację w różnym wieku. Umożliwia swoim członkom aktywny wypoczynek wśród choszczeńskich krajobrazów oraz integruje lokalną społeczność.
To znakomita zabawa i źródło radości, zwłaszcza gdy można się realizować oraz poprawić samopoczucie.

Dlaczego Choszczno?

Okolice Choszczna to doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich form sportu i turystyki. Bogactwo jezior, liczne szlaki turystyczne prowadzące przez piękne tereny Ziemi Choszczeńskiej i niepowtarzalny klimat to raj dla miłośników „galopowania”  i maszerowania.