FACEBOOK

aktywnechoszczno
12th of Czerwiec 2019 11:20 AM
ÓSME POTY GRODZISKIE.

Wiele pozytywnych komentarzy i opinii dot. XIII Hunters Grodziski Półmaraton "Słowaka", które ukazywały się na portalach społecznościowych nie było przesadzonych, o czym przekonali się osobiście zawodnicy Aktywnego Choszczna.
Po tygodniach bezczynności (nie licząc młodzieżowej orientacji w Szczecinie), odsypiania Majówki i poświęcenia większości czasu dla rodzin, gdy okazało się że legginsy zrobiły się za ciasne, a warstwa tłuszczu hodowana pieczołowicie pod luźnymi i przewiewnymi koszulkami zaczęła wyciekać przez skórę i deformować sylwetki, kilku zawstydzonych tym faktem klubowiczów pojechało do Grodziska Wlkp na słynne zawody, żeby zaradzić problemowi. 😜 Jak się okazało warto było!
Profesjonalnej organizacji tak dużej imprezy sportowej można się tam uczyć, a atmosfery stworzonej przez mieszkańców miasta zazdrościć (sponsorów również).
Ponad 21-kilometrowa trasa i żar z nieba wycisnęły przysłowiowe "Siódme Poty" z biegaczy, a z naszych zawodników to chyba nawet Ósme.
Aleksandra, Kamil, Tomasz i Paweł wraz z Jarkiem "Czachą" (wspierani przez Krysię, Edytę i Sylwię, które postanowiły im kibicować, a tak naprawdę to obawiały się - i słusznie!, że część pakietu startowego w postaci piw z Browaru Grodzisk nie dojedzie w całości do Choszczna) pokonali trasę półmaratonu w dobrej kondycji i humorach. Nagrodą za wysiłek była Korona na mecie i satysfakcja, że znowu daliśmy radę. Niewiele jest półmaratonów z taką atmosferą i charakterem jak "Słowak", jesteśmy pewni że za rok przekonamy się o tym ponownie, bo że tam pojedziemy jest postanowione.
Message image
aktywnechoszczno
27th of Maj 2019 04:54 PM
GÓRSKIE ZMAGANIA W SZCZECINIE

W ostatnią niedzielę w pięknych dzikich ostępach Puszczy Bukowej odbyły się zawody z kategorii ultra bieg górski - Puszczygór 2019 na dystansie 55 km oraz Puszczygórka 2019, gdzie w miarę normalni na umyśle zawodnicy zmierzyli się jedynie z 15-sto kilometrowym, lecz najtrudniejszym odcinkiem.

Była to jedna z niewielu okazji, aby w naszym nizinnym krajobrazie pobiegać po górach. Możliwość tę skrzętnie wykorzystali biegacze z Aktywnego Choszczna, którzy w „starym” składzie (Sylwia Telatyńska, Ola Pierzak, Kamil Dzietczyk i Paweł Kondela) zaszczycili tę imprezę. Sylwia – co oczywiste, postanowiła zmierzyć się z dłuższą trasą, dla pozostałych wystarczyła „15-stka”.

Zanim pochwalimy się swoimi wynikami, należy wtrącić kilka słów o modzie i jej zgubnym wpływie na sportowców.
Kobiety w każdej sytuacji chcą i muszą super wyglądać – jest to prawda tak oczywista jak 2 x 2 = 4. Czy to bal, wesele czy przyjęcie zawodowe lub urodziny, kobieta musi prezentować się rewelacyjnie, szczególnie paradując w nowych ciuchach. Nie inaczej jest w zawodach biegowych. Chęć zaimponowania swoim rywalkom nowym strojem, fryzurą, tipsami, kolorowym bidonem na wodę lub butami ma za zadanie doprowadzenie ich do palpitacji serca i zawału z zazdrości, co ewidentnie podetnie im skrzydła już na starcie i stracą wszelką ochotę do biegania (no, może poza pobiegnięciem do najbliższego sklepu i dokonaniem zakupu jeszcze fajniejszego ciuszku).😜

Czasami jednak nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, o czym przekonała się nasza Szefowa Sylwia, która nabyła drogą kupna nowiutkie, pachnące i wściekle czerwone buty sportowe bardzo znanej firmy, najnowszy krzyk mody. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nasza Pani Prezes postawiła je w folii na oknie w pokoju, tak żeby wszyscy je podziwiali, ale Sylwia założyła te buty po raz pierwszy na ultra-długą górską mordęgę. Znalazło to niestety swój smutny finał na 30-stym kilometrze, gdy poczuła ona „ogień” pod stopami – a nie był to ogień zwycięstwa, co uniemożliwiło jej dokończenie biegu i kolejny już tryumf. Okazało się, że nowe i nierozbiegane buty, oprócz tego że rzucały się w oczy wszystkim paniom i panom na trasie (o czym przekonacie się oglądając zdjęcia) oraz płoszyły swoim kolorem leśną zwierzynę, tak bardzo poobcierały jej stopy, że musiała zrezygnować i zejść z trasy!!!

Jest to krótka wzmianka „ku przestrodze” dla naszych pań – modna garderoba nie zawsze idzie w parze z sukcesem sportowym. Miejmy nadzieję, że Sylwia dojdzie do siebie w krótkim czasie, ponieważ za miesiąc zaczyna się Rzeźnik 2019 – jej priorytetowe zawody, do których przygotowuje się już od miesięcy.

A wracając do meritum, Ola była 35-ta wśród kobiet z czasem 01:45:16, Kamil zajął 40-ste miejsce OPEN z czasem 01:24:44 (36 wśród mężczyzn), a Paweł z czasem 01:30:31 doczołgał się do mety na 77 miejscu w OPEN (63 wśród facetów). Łącznie bieg Puszczygórki ukończyło 204 biegaczy, 71 kobiet i 133 mężczyzn.

Na koniec, chcemy pozdrowić naszych „ziomków” i kolegów z CH10, a mianowicie Monię WSUŁ, Monikę ŻYGIEŁO i Pawła CZAPIEWSKIEGO, którzy „błąkali” się po trasach i robili frekwencję.😂😂😂

Pozdrawiamy też serdecznie Jacka SCHMIDTA, który jeszcze 2 lata temu w barwach Aktywnego Choszczna wypromował się w środowisku biegaczy jako nieustępliwy zawodnik, który nigdy nie odpuszcza choćby nie wiem co. (hmm, ciekawe co by zrobił, gdyby go obtarły nowe czerwone buty?).🤔

To na tyle w tym przydługim poście. Do usłyszenia.
Message image
aktywnechoszczno
20th of Maj 2019 06:16 PM
DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE MAJÓWKI!

„Majówka na Sportowo 2019” to już przeszłość, do której jednak wracamy z dużą satysfakcją i zadowoleniem, ponieważ ogromny wysiłek włożony w przygotowanie bloku zawodów – 3 Echo Mini Biegu Przetrwania dla Dzieci, 4 Marszu Nordic Walking Aktywnych i flagowego 4 Terenowego Biegu Przetrwania został zauważony i doceniony zarówno przez zawodników jak i kibiców.

Z dumą przyjmujemy wyrazy uznania i podziękowania za organizację tego sportowego wydarzenia, które przyćmiło nawet obchody Dnia Strażaka, a w tym słynną już w kraju niespodziewaną „wizytę z nieba” jednego z ministrów Rządu RP.

Zwycięzcy tych zawodów są znani, a jeśli ktoś chce dokładnie prześledzić wyniki, to zapraszamy do odwiedzenia strony www.sport-time.com.pl, natomiast w tym miejscu chcemy złożyć wielkie podziękowania dla naszych sponsorów i darczyńców oraz wolontariuszy, gdyż bez ich pomocy i zaangażowania moglibyśmy co najwyżej zorganizować piknik na kocykach na Placu Witosa.

Dziękujemy więc za okazaną pomoc techniczną i wsparcie materiałowe n/wym:
1. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku;
2. RUSZTOWANIA Jacek Żabko;
3. Tartak Bonin;
4. BRICOMARCHE Choszczno;
5. Paweł NIEWNICZANY Transport;
6. Wypożyczalnia samochodów Paweł Chmura;
7. DZIKIE DZIKI Gorzów;
8. Dywizjon Artylerii Samobieżnej z Choszczna;

Dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe od n/wym”
1. Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie
2. POSESOR Nieruchomości Barbara Ochmańska;
3. E-CHO Sp. z o.o. Choszczno;
4. MIEDZIO-PLAST Halina Koniuszy;
5. ZOOLANDIA Piotr Wierzba;
6. PW BARTEX Bartek Cieślak;
7. INTERMARCHE Choszczno;
8. DRAWA Dealer Husqvarna Choszczno;
9. Piekarnia & Cukiernia MAXAN Wardyń;
10. Piekarnia BAKERS Krzysztof Kunowski;
11. Hurtownia ABSOLUT Choszczno;
12. NORDBUD E.D. Zalewscy;
13. ESTETICA Kosmetologia Profesjonalna Justyna Wesoła;
14. WRANGLER A.J. Sieradzcy;
15. ARES Ewa Jabłońska;
16. ACTIVON-SPORT;

Dziękujemy lokalnym instytucjom:
1. Starostwo Powiatowe w Choszcznie;
2. Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie;
3. Państwowa Straż Pożarna w Choszcznie;
4. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Choszczno;
5. Centrum Rekreacyjno Sportowe Choszczno;
6. Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie – wolontariusze;;
7. Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie – wolontariusze;
8. 8 Szczep Ziemi Choszczeńskiej INFINITUM – Harcerze;
9. Choszczeński Klub Karate;
10. UKS JUNIOR Suliszewo;
11. Szkoła Podstawowa w Suliszewie;
12. MOSW Kajaki Klasyczne Choszczno;
13. RODZICE zawodników Klubu Aktywne Choszczno;

Główną atrakcją zawodów były oczywiście przeszkody, przy których pracowała przez kilka dni grupa żołnierzy z choszczeńskiej jednostki wojskowej, którzy poświęcając popołudniami swój wolny i prywatny czas montowali oraz ustawiali elementy toru. Jedynie ograniczenia materiałowe i terenowe powstrzymały ich pomysłowe zapędy do zbudowania na Placu Witosa takich konstrukcji, których nie dałby rady pokonać mityczny Herkules.

Specjalne podziękowania kierujemy do ekipy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, która nie dość że pracowała przy oznaczaniu trasy biegu to jeszcze wzięła w nim udział, oraz dla grupy „tymczasowych lokatorów” z Zakładu Karnego w Stargardzie, którzy pomagali zawodnikom i asekurowali ich podczas pokonywania przeszkód.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko było jeszcze na najwyższym poziomie, a w trakcie zawodów wyszło troszkę mankamentów, co w „dyplomatycznych” słowach przekazała nam Prezesowa Sylwia podczas odprawy podsumowującej imprezę. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby następna edycja tej imprezy była jeszcze lepsza i zaskakująca.
Do zobaczenia w maju 2020 roku!

Powiat Choszczeński
Policja Choszczno
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie
Hmb W Choszcznie RSP
E-CHO - Internet, Telewizja, Telefon
Zachodniopomorski Bank SpółdzielczyAres Pieczątki Grawer Ksero
Jacek Żabko
Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie
Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie
UKS Junior Suliszewo
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Brzechwy w Suliszewie
MOSW Choszczno
8. Szczep Ziemi Choszczeńskiej "Infinitum" - Hufiec Stargard
Choszczeński Klub Karate
Biuro Nieruchomości Posesor
Piotr Wierzba
BricoMarche - Choszczno
Intermarché Choszczno
Husqvarna Choszczno
MAXAN
Nordbud Materiały Budowlane i Instalacyjne
Estetica. Kosmetologia Profesjonalna mgr Julita Wesoła
Leszek Gradys
Iza Koniuszy
Marcin Kulas
Adam Cielebała
aktywnechoszczno
16th of Maj 2019 09:30 PM
Super fotorelacja 🙂 📷📸
a pogoda nie rozpieszczała 🌧☔️🌦
mimo tego wytrwaliście do końca 😀 BRAWO WY 🏃‍♂️💪🙂
DZIĘKUJEMY
Publiczne Przedszkole Nr 2 "Tęczowa Kraina"
Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choszcznie
UKS Junior Suliszewo
Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie
Klub 12 BZ w Choszcznie
zielonysport.pl
Ministerstwo Sportu i Turystyki

⬇️⬇️pod linkiem znajdziecie wyniki, mapy, międzyczasy:
http://sobmark.info.pl/2019/cpbzm/index.htm
Message image
aktywnechoszczno
25th of Marzec 2019 06:47 PM
HEYYYYY, ŚPIĄCE KRÓLEWNY I KRÓLEWICZE Z NASZEGO MIASTA I POWIATU !!!

Już ponad tydzień mija, odkąd ruszyły zapisy na 4 Terenowy Bieg Przetrwania i Marsz Nordic Walking Aktywnych w ramach Majówki na Sportowo, która zaplanowana jest na 11 maja 2019 r. w Choszcznie. Na listach mamy już ponad 100 zgłoszonych zawodników, a zdecydowana większość jest spoza naszego powiatu!
Hołdujemy staropolskiemu przysłowiu: Gość w dom, Bóg w dom, ale przydałoby się, aby nieco więcej Gospodarzy - Mieszkańców naszego powiatu stanęło w szranki podczas tych zawodów.
I dlatego, aby pobudzić odwagę i wiarę w swoje siły, korzystając ze sprzyjającej koniunktury na lokalnym rynku sponsorskim i dobrego humoru Organizatorów mamy dla Was PROPOZYCJĘ!!!

Od chwili obecnej do dnia 31 marca 2019 r. do godz. 23:59, KAŻDY zapisany i opłacony Mieszkaniec Powiatu Choszczeńskiego UZYSKA OBNIŻKĘ CENY PAKIETU STARTOWEGO, która wyniesie:
**** 50 ZŁOTYCH dla Terenowego Biegu Przetrwania****
**** 35 ZŁOTYCH dla Marszu Nordic Walking Aktywnych****

To nie jest przedwczesny PRIMA APRILIS, to PRAWDA !
A zatem nie ma na co czekać, klikajcie bez strachu i rejestrujcie się lub logujcie na stronie www.sport-time.com.pl, a następnie wybierzcie zawody, w których weźmiecie udział; macie tylko 6 dni na skorzystanie z tej PROMOCJI !
Dla przypomnienia podajemy linki do regulaminów:
4 TBP - https://www.sport-time.com.pl/competitions/viewTerms?id=331 4 MNWA - https://www.sport-time.com.pl/competitions/viewTerms?id=332
A zatem - NAPRZÓD !!!
aktywnechoszczno
24th of Marzec 2019 10:17 PM
SUKCES TRENERA

Drodzy Sympatycy i Obserwatorzy naszego klubu, w naszych postach przede wszystkim opisujemy aktywność Klubu Aktywne Choszczno realizowaną przez młodzież i grupę kilku nieco starszych niepoprawnych maniaków, przedkładających spoconą koszulkę treningową ponad ciepłą kanapę z piwkiem przed telewizorem.

Ostatnio sporo tekstu było o naszej młodzieży, czas więc cokolwiek napisać o jednym z naszych trenerów. Sylwia TELATYŃSKA jest już dosyć dobrze znana i rozpoznawana zarówno w naszym mieście jak i podczas zawodów, siejąc popłoch wśród jej konkurentek, którym przeważnie odchodzi ochota do startu w biegu, kiedy uświadamiają sobie że będą walczyły tylko o drugie miejsce, bo pierwsze jest zarezerwowane dla Choszczeńskiej Mistrzyni.

Ale w jej „szczupłym cieniu” pozostaje jeszcze jedna osoba, ciężko pracująca na rzecz klubu i angażująca wszystkie siły w organizację zawodów rozsławiających nasze miasto i powiat w całym kraju, a na pewno w województwie. Tym cichym, lecz niezwykle ważnym elementem ACH jest Kamil DZIETCZYK – pasjonat biegów na orientację i świetny kompan do treningów, mający doskonały kontakt z młodzieżą i nie tylko, Oficer Wojska Polskiego! Facet wiecznie uśmiechnięty i nastawiony optymistycznie do otaczającej rzeczywistości, nie ma dla niego rzeczy trudnych, słowo „niemożliwe” nie mieści się w jego światopoglądzie. Wprowadza zawsze niezbędny „element rozluźnienia” podczas diabelsko ciężkich treningów obwodowych na sali gimnastycznej i motywuje do zwiększonego wysiłku.

Kamil główny wysiłek skupia na organizacji zawodów, ale nie zapomina też o swoich startach, szczególnie w zawodach na orientację. I tak, znajdując malutką przerwę w grafiku zadań, Kamil D. wystartował w cyklu biegów: Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Sprinterskim Biegu Na Orientację, w Nocnym Biegu na Orientację oraz na Dystansie Średnim, które odbyły się w dniach 23-24.03.2019 r. w Szczecinie i Policach.

No i proszę bardzo! Trener Kamil z czasem 00:17:08 na dystansie 2,6 km i przy 21 PK zajął III miejsce w kategorii M35/40 w Mistrzostwach naszego województwa w sprincie!

Niestety, pobudzony i podniecony osiągniętym sukcesem zawodnik Aktywnego Choszczna źle ułożył stopę w biegu nocnym na 6,3 km i walcząc z bólem spowodowanym skręconą kostką zajął 7 – bynajmniej nie ostatnie miejsce. Nasz twardziel interpretując nieco opacznie stare powiedzenie, że „Sport to Zdrowie”, postanowił sam uleczyć kontuzjowaną nogę i oczywiście nie odpuścił ostatniego startu na dystansie 5,3 km, czyli tzw. Biegu Średniego, w którym zajął 8 miejsce w najsilniej obstawionej (12 zawodników) kategorii „dziadków” w wieku 35-44 lat.

Kamilowi gratulujemy sukcesu i życzymy szybkiego powrotu do formy apelując przy tym, aby następnym razem w przypadku nabawienia się kontuzji udał się jednak do specjalisty. A za wytrwałość Wielki Szacun!
Message image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *