FACEBOOK

aktywnechoszczno
25th of Marzec 2019 07:47 PM
HEYYYYY, ŚPIĄCE KRÓLEWNY I KRÓLEWICZE Z NASZEGO MIASTA I POWIATU !!!

Już ponad tydzień mija, odkąd ruszyły zapisy na 4 Terenowy Bieg Przetrwania i Marsz Nordic Walking Aktywnych w ramach Majówki na Sportowo, która zaplanowana jest na 11 maja 2019 r. w Choszcznie. Na listach mamy już ponad 100 zgłoszonych zawodników, a zdecydowana większość jest spoza naszego powiatu!
Hołdujemy staropolskiemu przysłowiu: Gość w dom, Bóg w dom, ale przydałoby się, aby nieco więcej Gospodarzy - Mieszkańców naszego powiatu stanęło w szranki podczas tych zawodów.
I dlatego, aby pobudzić odwagę i wiarę w swoje siły, korzystając ze sprzyjającej koniunktury na lokalnym rynku sponsorskim i dobrego humoru Organizatorów mamy dla Was PROPOZYCJĘ!!!

Od chwili obecnej do dnia 31 marca 2019 r. do godz. 23:59, KAŻDY zapisany i opłacony Mieszkaniec Powiatu Choszczeńskiego UZYSKA OBNIŻKĘ CENY PAKIETU STARTOWEGO, która wyniesie:
**** 50 ZŁOTYCH dla Terenowego Biegu Przetrwania****
**** 35 ZŁOTYCH dla Marszu Nordic Walking Aktywnych****

To nie jest przedwczesny PRIMA APRILIS, to PRAWDA !
A zatem nie ma na co czekać, klikajcie bez strachu i rejestrujcie się lub logujcie na stronie www.sport-time.com.pl, a następnie wybierzcie zawody, w których weźmiecie udział; macie tylko 6 dni na skorzystanie z tej PROMOCJI !
Dla przypomnienia podajemy linki do regulaminów:
4 TBP - https://www.sport-time.com.pl/competitions/viewTerms?id=331 4 MNWA - https://www.sport-time.com.pl/competitions/viewTerms?id=332
A zatem - NAPRZÓD !!!
aktywnechoszczno
24th of Marzec 2019 11:17 PM
SUKCES TRENERA

Drodzy Sympatycy i Obserwatorzy naszego klubu, w naszych postach przede wszystkim opisujemy aktywność Klubu Aktywne Choszczno realizowaną przez młodzież i grupę kilku nieco starszych niepoprawnych maniaków, przedkładających spoconą koszulkę treningową ponad ciepłą kanapę z piwkiem przed telewizorem.

Ostatnio sporo tekstu było o naszej młodzieży, czas więc cokolwiek napisać o jednym z naszych trenerów. Sylwia TELATYŃSKA jest już dosyć dobrze znana i rozpoznawana zarówno w naszym mieście jak i podczas zawodów, siejąc popłoch wśród jej konkurentek, którym przeważnie odchodzi ochota do startu w biegu, kiedy uświadamiają sobie że będą walczyły tylko o drugie miejsce, bo pierwsze jest zarezerwowane dla Choszczeńskiej Mistrzyni.

Ale w jej „szczupłym cieniu” pozostaje jeszcze jedna osoba, ciężko pracująca na rzecz klubu i angażująca wszystkie siły w organizację zawodów rozsławiających nasze miasto i powiat w całym kraju, a na pewno w województwie. Tym cichym, lecz niezwykle ważnym elementem ACH jest Kamil DZIETCZYK – pasjonat biegów na orientację i świetny kompan do treningów, mający doskonały kontakt z młodzieżą i nie tylko, Oficer Wojska Polskiego! Facet wiecznie uśmiechnięty i nastawiony optymistycznie do otaczającej rzeczywistości, nie ma dla niego rzeczy trudnych, słowo „niemożliwe” nie mieści się w jego światopoglądzie. Wprowadza zawsze niezbędny „element rozluźnienia” podczas diabelsko ciężkich treningów obwodowych na sali gimnastycznej i motywuje do zwiększonego wysiłku.

Kamil główny wysiłek skupia na organizacji zawodów, ale nie zapomina też o swoich startach, szczególnie w zawodach na orientację. I tak, znajdując malutką przerwę w grafiku zadań, Kamil D. wystartował w cyklu biegów: Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Sprinterskim Biegu Na Orientację, w Nocnym Biegu na Orientację oraz na Dystansie Średnim, które odbyły się w dniach 23-24.03.2019 r. w Szczecinie i Policach.

No i proszę bardzo! Trener Kamil z czasem 00:17:08 na dystansie 2,6 km i przy 21 PK zajął III miejsce w kategorii M35/40 w Mistrzostwach naszego województwa w sprincie!

Niestety, pobudzony i podniecony osiągniętym sukcesem zawodnik Aktywnego Choszczna źle ułożył stopę w biegu nocnym na 6,3 km i walcząc z bólem spowodowanym skręconą kostką zajął 7 – bynajmniej nie ostatnie miejsce. Nasz twardziel interpretując nieco opacznie stare powiedzenie, że „Sport to Zdrowie”, postanowił sam uleczyć kontuzjowaną nogę i oczywiście nie odpuścił ostatniego startu na dystansie 5,3 km, czyli tzw. Biegu Średniego, w którym zajął 8 miejsce w najsilniej obstawionej (12 zawodników) kategorii „dziadków” w wieku 35-44 lat.

Kamilowi gratulujemy sukcesu i życzymy szybkiego powrotu do formy apelując przy tym, aby następnym razem w przypadku nabawienia się kontuzji udał się jednak do specjalisty. A za wytrwałość Wielki Szacun!
Message image
aktywnechoszczno
22nd of Marzec 2019 02:22 PM
Szczecińska Dobranocka 13 etap 1.

Tradycją stało się, że młodzież Aktywnego Choszczna bierze udział w cyklu nocno – wieczornych biegów na orientację organizowanych pod nazwą Szczecińska Dobranocka. Biegi te przeprowadzane są zawsze późną porą w szczecińskich parkach, na osiedlach oraz w ciekawych budynkach Szczecina.

Dla przypomnienia, w Edycji 12 zakończonej 9 stycznia 2019 r., w kategorii A0M zwyciężył Szymon TOMCZYK, drugi był Konrad PIERZAK, a trzeci Piotr TOMCZYK, III i IV miejsce w kategorii OPEN zajęli Wojtek MŁYNARCZYK i Wiktor MŁYNARCZYK, natomiast wśród dziewcząt 6-ta była Majka ANGERMAN.

Inauguracja 13 Edycji Szczecińskiej Dobranocki odbyła się 20 marca 2019 r., a uczestnicy biegu przekonali się na własnej skórze, że budynek Urzędu Miasta Szczecin wybrany tym razem na arenę zmagań, to swoisty labirynt złożony z wielu kondygnacji, półpięter, długich korytarzy, zakrętów i schodów oraz skrzydeł.

Najlepszy wynik z naszego klubu osiągnęła Eliza GŁOWACKA, która w kategorii A0K zajęła III miejsce, przed IV-tą Roksaną DUPLAK, V-tą Marysią GALIŃSKĄ i VI-tą Martyną KULETA, oprócz nich po budynku „kręciły” się jeszcze Majka IWANIEC, Kaja WACHOWICZ i Majka ANGERMAN.

Z chłopców, również III miejsce zajął Dawid ILNICKI, IV-ty był Piotr TOMCZYK, dalsze miejsca zajęli Konrad PIERZAK i Szymon TOMCZYK.Jedyny przedstawiciel dorosłej grupy ACH Karol ŁASOWSKI zajął 16 miejsce
w silnie obsadzonej kategorii BM. Karol jest niestety osamotniony w tych startach i należy rozważyć dobranie mu jakiegoś partnera do wspólnych treningów i udziału
w zawodach!

W kategorii MIX gdzie biegło po 2 zawodników, nasz Wojtek MŁYNARCZYK wspólnie z Kacprem MAZANEM z KOS BnO Szczecin zajęli IV miejsce, tracąc do podium niecałe 2 minuty. VI miejsce zajęli Michał DŁUGOŁĘCKI z „Byle Dobiec” oraz nasz Wiktor MŁYNARCZYK. Następne ekipy w składach tylko choszczeńskich zajęły odpowiednio VII miejsce - Oliwia RAWIAK i GAIK Maja, VIII miejsce – DUBIEL Hania i Zosia POKORNIECKA i IX miejsce – Adaś MARKIEWICZ i Julek KULIŃSKI – najmłodsi „weterani” tego typu zmagań.

Nad bezpieczeństwem młodych zawodników czuwali jak zwykle trenerzy Sylwia TELATYŃSKA i Kamil DZIETCZYK, odpowiednio tłumacząc zawiłości map, motywując do wysiłku („…bo nie zajedziemy do McDonaldsa!”) i dopingując.

Jakby nie patrzeć na osiągnięte wyniki, na rekordową liczbę około 200 uczestników, nasza silna 22-osobowa ekipa godnie reprezentowała nasz Powiat i Miasto doskonale się przy tym bawiąc, a przecież o to głównie chodzi.

Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy za nich kciuki podczas następnej edycji w dniu 10 kwietnia 2019 r., która odbędzie się przy Syrenich Stawach, pomiędzy ul. Arkońską i Wojska Polskiego w Szczecinie.
Message image
aktywnechoszczno
18th of Marzec 2019 11:16 PM
33 BIEG ZAŚLUBIN

W minioną niedzielę 17 marca 2019 r. w Kołobrzegu odbył się 33 Bieg Zaślubin. Jest to cykliczna impreza biegowa odbywająca się w Kołobrzegu od 1987 r., kiedy to zorganizowano pierwszy bieg na dystansie 15 km pod nazwą ”Bieg Zaślubin z Morzem”. Przeprowadza się go zawsze w sobotę najbliższą 18 marca, która to data jest związana z obchodami rocznicy zaślubin Polski z Morzem po zdobyciu Kołobrzegu przez oddziały I Armii Wojska Polskiego w 1945r.( I-sze Zaślubiny z Morzem odbyły się 10 lutego 1920 roku w Pucku poprzez wrzucenie pierścienia do wód Zatoki Puckiej przez gen. Józefa Hallera).

Nasze miasto dzieli od Kołobrzegu ponad 130 km, lecz nie było to przeszkodą dla trenerów Aktywnego Choszczna, którzy postanowili uświetnić te zawody swoją obecnością, a przy okazji pooddychać jodem.

Przez krótki moment tliła się nadzieja, że tacy maniacy biegów i innego wszelakiego wysiłku fizycznego jak Sylwia i Kamil dotrą do Kołobrzegu biegnąc na własnych nogach, wprawiając tym wyczynem w zachwyt, osłupienie a następnie w euforię wszystkich członków Klubu Sportowego Aktywne Choszczno, lecz tak się nie stało. Wybierając się w tę podróż samochodem, nasi trenerzy stracili niepowtarzalną szansę na udowodnienie, że ciężka praca na treningach jednak daje wymierne efekty wytrzymałościowe.

Na szczęście dużo lepiej zaprezentowali się podczas samego biegu – pisząc dużo lepiej chodziło oczywiście o osobę Sylwii Telatyńskiej, która ponownie udowodniła, że jest w wyśmienitej formie, wygrywając zawody w swojej kategorii wiekowej z czasem 00:58:25, a w OPEN zajmując miejsce II –gie, ustępując zwyciężczyni zaledwie o 35 sekund. Trener Kamil natomiast potraktował ten bieg wybitnie rekreacyjnie i turystycznie, skupił się na podziwianiu widoków i kibicek i z czasem 01:14:14 zajął generalnie 255 miejsce, natomiast w swojej kategorii wiekowej M30 był 70-ty.

Gratulacje.
Message image
aktywnechoszczno
18th of Marzec 2019 05:03 PM
Poskramiacze Smoczych Łodzi.

Wielu mieszkańcom Choszczna oraz wrogom „bezruchu fizycznego”, Stowarzyszenie Klub Sportowy Aktywne Choszczno kojarzy się z szeroko pojętym bieganiem, w tym na orientację, marszami Nordic Walking i organizowaniem eventów sportowych w naszym mieście i okolicach. Są to przedsięwzięcia „lądowe” wykorzystujące grunty, drogi, pola i lasy, a przede wszystkim kończyny dolne.

Jednakże co jakiś czas należy wyjść poza utarte schematy i spróbować czegoś nowego. Hołdując temu stwierdzeniu, członkowie ACH postanowili spróbować swoich sił na wodzie, biorąc udział w imprezie pod nazwą „Otwarte Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi na Basenie”, zorganizowaną 9 marca 2019 r. na Floating Arena w Szczecinie przez Stowarzyszenie Klub Sportowy Amber Szczecin.

W zawodach tych chodzi o to, aby przepchnąć lub przeciągnąć łódź, na której przodem do siebie bądź tyłem siedzą dwie przeciwne drużyny uzbrojone w wiosła. Łódź musi minąć określoną linię, co jest warunkiem do wyłonienia zwycięzcy. W pewnym sensie jest to odpowiednik popularnej w dawnych latach zabawy w przeciąganie liny, gdzie liczy się siła ramion i masa.
9 marca 2019 r. silna, zwarta i bojowo nastawiona grupa ACH pojechała więc do Szczecina, gdzie jak zwykle narobiła dużo hałasu, bałaganu i szumu wokół siebie, przy okazji wygrywając wiele walk na łodziach i wprawiając w osłupienie i kompleksy wiele dużo bardziej masywnych drużyn mięśniaków.

Należy przy tym wspomnieć, że ACH już po raz kolejny (pierwszy raz podczas 3 Biegu Niepodległości w Poznaniu w 2018 r.) uległo błagalnym prośbom kilku wojakom ze 102 batalionu ochrony z Bielkowa i wspomogło ich swoim zawodnikiem Kamilem. Dzięki tej kooperacji, drużyna pod nazwą „102 bochr” w składzie: Kamil DZIETCZYK (ACH), Magdalena BORODZIUK, Artur STANISŁAWEK i Robert MAJERSKI zajęła II miejsce w swojej kategorii.
Pozostali członkowie Aktywnego Choszczna, czyli: Sylwia TELATYŃSKA, Krystyna ZAGRAJEK, Aleksandra PIERZAK, Agnieszka URWENTOWICZ, Krzysztof GRYGOROWICZ, Karol ŁASOWKI startując w różnej konfiguracji dotarli do półfinału zajmując IV miejsce oraz do ćwierćfinału – miejsca V – VIII, chociaż głównym sukcesem było chyba to, że nikt z nich nie utopił się w basenie, zważywszy na „szeroki” wachlarz umiejętności pływackich, którymi szczycą się nasi zawodnicy.

Naszym „Vikingom” gratulujemy, a zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z zawodów.
Message image
aktywnechoszczno
18th of Marzec 2019 04:58 PM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *